Koniec šk. roka 2017/2018

zborZŠ1naSTR

Dňa 29.júna sme slávnostným Te Deum ukončili školský rok 2017/2018.
Pani učiteľky žiakom rozdali vysvedčenia a pochvaly za celoročnú prácu v škole. 

Poďakovanie patrí všetkým rodičom, žiakom a pedagógom školy.
Spoločne sme sa snažili prebiť horami vedomostí, poznatkov i dodržiavaním školského poriadku.
Preto nastal čas oddychu od školských povinností.

Všetkým želáme krásne a požehnané prázdniny, chvíle plné oddychu, slniečka a pekných zážitkov.
Pedagógovia ZŠ

Slávnosť prvého svätého prijímania 2018

PrijimanieMale
 
Dňa 5. mája 2018 sa v piaristickom kostole sv. Ladislava uskutočnila slávnosť 1. sv. prijímania žiakov 3. ročníka ZŠ. Hlavným celebrantom bol páter Matúš Palaj, SchP. Liturgiu obohatil organista p. Vladimír Kopec a detský zbor Kalazanček pod vedením p. uč. Eriky Komlóšiovej a triednej p. uč. Ivany Vojtekovej. Slávnosti sa zúčastnili okrem sr. Dominiky aj pani zástupkyne a p. vychovávateľka Sandra Kozárová. 
Ďakujeme pátrovi Petrovi Valachovičovi, SchP. a p. Monike Mátéovej, ktorí pripravili aparatúru, frátrovi Ľubošovi Tkáčikovi a miništrantom a všetkým, ktorí pomohli pri príprave tejto krásnej slávnosti. 
 

 

Varenie v 4. A

Na hodine pracovného vyučovania žiaci 4.A pripravovali jednoduché jedlá. Po hygienickej úprave pracovného prostredia sa začalo na stole malé „čarovanie“. Na stole sa objavila plná ovocná misa, jednohubky, zeleninový šalát, tiramisu, piškótová torta a citronáda. Rovnako dôležité ako príprava jedál je aj prestieranie a stolovanie. Žiaci doplnili stôl kamienkami, kyticou a dekoráciou.  Na záver si celá trieda na všetkých dobrotách pochutila.

Varenie

Týždeň hlasného čítania 2018

 

Posledný aprílový týždeň  sme sa so žiakmi 2.A zapojili do 16. ročníka Týždňa hlasného čítania na tému S knihou na farmárskom trhu, organizovaného Združením Orava. Žiaci si počas celého týždňa čítali z vybranej knižky každý deň 30 minút. Táto pekná aktivita motivuje žiakov k čítaniu a vytvára  pozitívny vzťah k literatúre. Každý deň za čítanie a splnenú úlohu získali žiaci písmenká, z ktorých nakoniec poskladali riešenie hádanky. Za úspešné absolvovanie všetkých úloh boli žiaci odmenení certifikátmi.

Ďakujem všetkým rodičom za ochotu a spoluprácu a deťom gratulujem k získaniu certifikátu.
Prajem veľa pekných chvíľ pri čítaní ďalších zaujímavých kníh.

TyzdenHlasnehoCitania

Okresné kolo Slávik Slovenska 2018

Dňa 10.5.2018 sa v Centre voľného času Domino v Nitre konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola. V I. kategórii Peter Kollár /1.A/ a v II. kategórii Martina Kollárová /5.A/. Obaja podali skvelé spevácke výkony, ďakujeme za reprezentáciu našej základnej školy.

32191703 10209828699988172 8546084251513126912 n

Krajské kolo Hviezdoslavov Kubín 2018

V piatok 4.5.2018 sa konalo krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Náš žiak 5.A Ondrej Spišák získal v II. kategórii próza 1.miesto a postupuje do celoslovenského kola.

BLAHOŽELÁME !

Ondrik

Divadelné predstavenie 2018

„Baroková crazy komédia pre ľudí od 3 do 100 rokov na motívy svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andresena - Cisárove nové šaty, Dievčatko so zápalkami, Snehovej kráľovnej a tete Božene.“ Famózne predstavenie v podaní hercov Nového divadla, ktoré režíroval Šimon Spišák, mali možnosť vidieť žiaci základnej školy v Dome Matice slovenskej v Nitre.

DivNaStr

Slávik Slovenska 2018

Dňa 23. apríla 2018 sa v priestoroch našej základnej školy konalo školské kolo súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska. Do školského kola sa zapojilo veľa šikovných spevákov. Porota musela spomedzi 18 talentov vybrať víťazov, ktorí nás budú reprezentovať v okresnom kole. Pripravené deti si s radosťou odspievali obľúbenú pieseň a za odmenu dostali potlesk publika.

Nastr

Design Downloaded from free Joomla templates download | free css website templates | free social icons.