Podujatia v poslednom období

Prinášame krátke správy a linky na fotogalérie z posledného obdobia z týchto zaujímavých podujatí v našej ZŠ: 

MDD 2018

Dopravná výchova 2018

Pinocchio

A bold rabbit - divadlo

Škola v prírode

Deň matiek

Výlet na Donovaly

MDD 2018

Deň, keď majú sviatok všetky deti, nám prišli spríjemniť žiaci SOŠ gastronómie
a služieb v Nitre s p. profesorkou Mgr. Ballovou. Zažili sme zábavné dopoludnie plné súťaží,
zdolávania prekážok a hlavne zábavy. Každý si odniesol sladkú odmenu, za ktorú ďakujeme
rodine Matušicovej.

Dopravná výchova 2018

Aj v tomto školskom roku žiaci 2.A, 3.A a 4.A navštívili dopravné ihrisko. V
spolupráci s Mestskou políciou v Nitre sme si opäť mohli overiť svoje teoretické vedomosti
a praktické zručnosti v oblasti dopravnej výchovy.

Pinocchio

Pozoruhodné spracovanie Pinocchia v réžii Ivana Martinka v podaní Nového divadla v Nitre si žiaci ZŠ mohli pozrieť 12. júna. Pred zrakmi malých divákov sa odohrával rozprávkový príbehu C. Collodiho o tom, ako sa z obyčajnej bytosti stáva naozajstný človek. Predstavenie bolo zaujímavé, interaktívne a plné hereckých „kumštov“.

A bold rabbit - divadlo

A bold rabbit (Smelý zajko) je názov divadelného predstavenia, ktoré organizovalo martinské Divadelné centrum. Pripravili si známu adaptáciu knihy od J.C. Hronského Činoherná anglicko-slovenská rozprávka s pesničkami inscenovaná ako učebná pomôcka pre začiatočníkov. Predstavenie bolo zamerané najmä na: slovesné časy: present simple, present continuous, past simple

Škola v prírode

V týždni od 20. do 25. mája sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili Školy v prírode v penzióne Slniečko na Duchonke. Vymenili školské lavice za krásnu prírodu. Program bol bohatý – športové súťaže, turistika, kúpanie, opekačka, skákací hrad, vedomostné kvízy, pestrý animačný program a samozrejme aj trošku učenia. Nezabudnuteľný zážitok bola svätá omša pri jazere, ktorú nám odslúžil páter Matúš. Žiaci sa vrátili domov šťastní, oddýchnutí a plní zážitkov.

 Deň matiek

V tomto školskom roku sme Deň matiek slávili 17. mája. Pani učiteľky so svojimi žiakmi pripravili bohatý program slávnostnej akadémie, plný básní, piesní, scénok, pekných myšlienok, recitačných vystúpení i veselého tanca. Uvili sme z nich pre naše mamičky, krstné mamy i staré mamy nádhernú kytičku, ktorá bola poďakovaním za ich starostlivosť a nezištnú lásku, presne takú, akú sú matky ochotné dávať svojim deťom. Akadémia sa konala v priestoroch školskej telocvične. Darček, ktorý žiaci s láskou vyrobili v ŠKD s pani vychovávateľkami, bol milou bodkou za kultúrnym programom.

Výlet na Donovaly

A už je to tu! Čas prázdnin a dovoleniek, výletov a oddychu. A tak sme sa aj my vybrali na školský výlet na Donovaly- Habakuky. Nebol to iba taký obyčajný výlet, ale celkom určite bol rozprávkový: viezol nás neobyčajný, možno trochu i rozprávkový poschodový autobus. V dedinke stáli drevené chalúpky, domčeky s očami, či zobákom. A nad všetky tie zvláštnosti bol v tej dedinke i obchodík, kde sa však nedalo platiť obyčajnými eurami, peniaze sme si museli zameniť za tamojšie - habakuky. A popri tých habakukovských nákupoch sme videli 3 krásne habakukovské rozprávky. A hoci sme museli otestovať i prinesené pršiplášte, pobyt v Habakukoch sa nám páčil a určite sa tam opäť niekedy vrátime.

Design Downloaded from free Joomla templates download | free css website templates | free social icons.