Školský klub detí

Školský klub detí /ŠKD/  je organickou súčasťou Piaristickej základnej školy sv. Jozefa Kalazanského v Nitre. Zabezpečuje pre žiakov, ktorí plnia povinnú školskú dochádzku, výchovu a vzdelávanie v čase mimo vyučovania v spolupráci s rodinou a v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí. Výchovu a vzdelávanie poskytujeme žiakom v dvoch oddeleniach.

ŠKD utvára podmienky na rekreačnú, záujmovú a oddychovú činnosť detí, pomáha pri ich príprave na vyučovanie a podieľa sa na rozvíjaní ich nadania, špecifických schopností a tvorivosti.

Úlohou ŠKD je individuálny a spoločenský rozvoj dieťaťa, ktorý ovplyvňuje všetky stránky jeho osobnosti. Čas strávený v ŠKD je potrebné múdro využiť na odpočinok, posilnenie zdravia a rozvoj záujmovej činnosti.  Preto je po skončení vyučovania do programu ŠKD zaraďovaná činnosť odpočinková, relaxačná a rekreačná, ktorá umožňuje deťom  aktívny odpočinok a najmä  pobyt na čerstvom vzduchu, nakoľko vyučovací proces kladie na deti vysoké nároky a vyvoláva v nich psychickú i fyzickú únavu.

Valentínky 2017

Maminky a tatinkovia, prajeme krásny zaláskovaný deň. :)

Valentinky2017

Tvorivé popoludnie

V Školskom klube detí sa nielen hráme a bláznime, ale aj vyrábame rôzne pekné zvieratká. Naposledy sme vyrobili krásne rybky. Najskôr sme si mysleli, že budeme piecť muffiny, ale košíčky na pečenie sa dajú využiť aj inak. : D Pozrite sa sami.

 

TD2017m

Tréning motoriky 2017

Poobede v Školskom klube detí vždy niečo vytvoríme. Tentokrát sme s pani vychovávateľkou trénovali šikovnosť našich rúk. Vytvorili sme veľa skladačiek, robotov či lôpt a na naše výtvory sme naozaj hrdí.

SKDTM2017m

Snehová nádielka 2017

Snehová nádielka nás tento rok véééééééééľmi potešila. Vonku sme sa poriadne vyšantili, postavili snehuliakov a bojové barikády.

Snehovanadielkam

Šarkany 2016

Dnešné popoludnie sme strávili tak trošku tvorivo. V Školskom klube detí sme vyrábali farebné šarkany, ktoré k jeseni jednoducho patria. Naše diela dala pani vychovávateľka na nástenku a pozývame Vás prísť sa na ne pozrieť.

Jeseň pomaly, ale isto začala a v Školskom klube detí sme sa rozhodli, že si užijeme trošku čerstvého vzduchu a slniečka. Zahrali sme sa, namaľovali krásne "jesenné diela" a pomaly, ale isto privítali víkend.

SKD Sarkany2016

Užívame si jeseň 2016

Jeseň pomaly, ale isto začala a v Školskom klube detí sme sa rozhodli, že si užijeme trošku čerstvého vzduchu a slniečka. Zahrali sme sa, namaľovali krásne "jesenné diela" a pomaly, ale isto privítali víkend.

SKD Jesen2016

Zamotaní, no skamarátení.

Školský rok 2016/2017 bezpochyby začal a nové tváričky rozdávajú úsmev na našich chodbách.:) V Školskom klube detí sme sa pekne zoznámili s kamarátmi, ktorí objavujú čaro chodieb po prvýkrát. Na chvíľku sme sa zahrali na pavúkov a vytvorili vlastné pavučiny. No a samozrejme najväčšia zábava bola sa do nich rovno zamotať.

 

SKDz2016 27

Pochválení : )

Školský rok 2015/2016 sa už skončil a samozrejme bolo treba vyhodnotiť to akí sme kamaráti, ako sa vieme spolu hrať alebo či si dokážeme pomáhať. Pani vychovávateľka nás odmenila sladkými pochúťkami, myškami aj žabkami a samozrejme pochvalami za našu spoluprácu.

SKDP2016

Zmrzlináááááá

Na krúžku Tvorivé dielne všetci radi tvoríme. Preto nás za usilovnú prácu pani vychovávateľka Evka odmenila prechádzkou do mesta 9. júna 2016. Samozrejme nemohla chýbať ani zmrzlinááááá, ktorá všetkým deťom chutila. 

SKD zmrzlina2 2016

Zmrzlina? Prečo nie?

Deň detí je pre našich najmenších jeden z najväčších sviatkov. :) Tak sme si povedali, že ho treba poriadne osláviť a preto sme 3. júna 2016 všetky deti pozvali na super zmrzlinu. :) Výber nebol jednoduchý, vznikali rôzne trojkombinácie kopčeka zmrzliny, ale všetkým zmrzka naozaj chutila a samozrejme aj trošku schladila.

SKD zmrzlina 2016

Design Downloaded from free Joomla templates download | free css website templates | free social icons.